Liczba bankomatów Bitcoin wzrosła w ubiegłym roku o 87%, przekraczając 10000 na całym świecie

W 2020 roku nastąpił gwałtowny wzrost liczby bankomatów obsługujących monety cyfrowe.

Całkowita liczba bankomatów Bitcoin przekroczyła obecnie 10000 na całym świecie

Według norweskiej firmy świadczącej usługi finansowe AksjeBloggen, liczba bankomatów Bitcoin Code wzrosła w ubiegłym roku o 87% z 5336 zarejestrowanych we wrześniu 2019 r. Tylko w 2020 r. Dodano prawie 3900 nowych bankomatów. Monitorowanie zasobu CoinATMRadar pokazuje, że obecnie w 71 krajach jest 10014 bankomatów, które umożliwiają użytkownikom kupowanie i sprzedawanie Bitcoinów ( BTC ) i altcoinów za gotówkę.

„W 2020 roku nastąpił gwałtowny wzrost liczby bankomatów obsługujących monety cyfrowe”, stwierdza raport AksjeBloggen.

„3885 nowych BTM [otwartych] na całym świecie w okresie od stycznia do września, co oznacza 67% wzrost w ciągu dziewięciu miesięcy”

Obecnie Stany Zjednoczone przodują na światowym rynku ze znaczną przewagą, z ponad 7800 BTM. Kanada zajmuje drugie miejsce z 869 maszynami. W zależności od urządzenia, posiadacze kryptograficzne mogą zakupić i wycofać główne cryptocurrencies tym Bitcoin gotówce ( BCH ), eter ( ETH ), myślnik ( DASH ), litecoin ( LTC ), Zcash ( ZEC ), Monero ( XMR ), dogecoin ( doża ) Tether ( USDT ) i XRP .

Jednak adopcja nie rośnie wszędzie. Dane CoinATMRadar pokazują, że Austria była jednym z nielicznych krajów, w których odnotowano ujemny wzrost liczby instalacji od 2019 r. Obecnie kraj ten ma 149 BTM, w porównaniu z 244 we wrześniu 2019 r.

Spadek może być związany z atmosferą regulacyjną, z nowymi regulacjami w sąsiednich Niemczech , które mają zaledwie 27 BTM. Właściciele maszyn są teraz zobowiązani do uzyskania licencji od krajowego organu nadzoru finansowego, BaFin, na prowadzenie działalności. Niemieckie firmy mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności za nielicencjonowane bankomaty Bitcoin na ich terenie, niezależnie od tego, kto jest ich właścicielem.

Related Posts

Leverage fuels Bitcoin rally: Highest price since January 2018

The recent Bitcoin System scam gains are arguably due to leverage orders. On November 4,Read More

Met de Brave-browser kunnen gebruikers BCH nu rechtstreeks op bitcoin.com kopen

Gebruikers van de Brave-browser kunnen nu crypto-activa zoals Bitcoin Cash rechtstreeks vanuit hun browser kopen.Read More

Bitcoin reserves in exchanges falling by $5 billion by 2020 indicate accumulation of whales

Bitcoin’s reserves in exchanges fell by $5 billion last year, showing signs of accumulation. BitcoinRead More

Comments are Closed