Nigeria uplasowała się na drugim miejscu po Stanach Zjednoczonych pod względem wielkości rynku Bitcoin P2P na świecie.

Można by pomyśleć, że postęp technologiczny i wdrożenia są bardziej gruntowne w krajach, które są w czołówce bogactwa i technologii. Jednak jeśli chodzi o kryptoteki, to kraje słabsze ekonomicznie odnotowały większą akceptację kryptograficzną wśród swoich obywateli. Fakt ten jest oczywisty, jeśli weźmiemy pod uwagę szybko rosnącą gospodarkę kryptońską w Afryce.

Według najnowszej analizy z platformy transakcyjnej Bitcoin Paxful, Nigeria, największa gospodarka Afryki i najbardziej zaludniony kraj, handlował ponad 566 milionów dolarów Bitcoin w latach 2015-2020, co plasuje go na drugim miejscu na świecie pod względem wielkości rynku Bitcoinów typu peer-to-peer (P2P) po Stanach Zjednoczonych, które w tym samym okresie handlowały 3,75 miliardów dolarów.

Naród ten obracał równowartością 60.215,7 BTC , co stanowi więcej niż jakikolwiek inny kraj na świecie poza USA.

W międzyczasie Kenia jest ósmym najbardziej aktywnym rynkiem Bitcoinów na świecie i drugim w Afryce, z ponad 55,3 mln dolarów, co stanowi równowartość 5.894,8 BTC. Z drugiej strony, RPA sprzedała Bitcoin o wartości 18,9 mln dolarów, co czyni ją dziesiątym największym rynkiem na świecie i trzecim w Afryce.

Według Raya Yussefa, dyrektora generalnego i współzałożyciela Paxful, transgraniczne wyzwania związane z płynnością były głównym czynnikiem sukcesu BTC w Nigerii. Powiedział:

„Największa gospodarka Afryki ma problemy i ograniczenia w wysyłaniu i otrzymywaniu pieniędzy z wewnątrz i spoza jej granic“, dodając, że karty upominkowe firmy przyczyniły się do poprawy płynności Bitcoinów.

COVID-19 i recesja gospodarcza napędzająca wykorzystanie Bitcoinów w krajach rozwijających się
W raporcie Paxful podkreślono również, że w Stanach Zjednoczonych odnotowano 32% spadek liczby transakcji Bitcoin w 2020 roku, podczas gdy Filipiny odnotowały największy skok z 7,339% wzrostem.

Brian McCabe, szef działu badań rynkowych w Paxful, stwierdził, że rosnące wykorzystanie BTC jest wynikiem recesji Covid-19, która uczyniła Bitcoin alternatywą dla dochodów, przepływu pieniędzy i przechowywania wartości.

„Istnieje również analiza, że istnieje potencjał bólu gospodarczego w krajach o zadłużeniu denominowanym w USD, zwłaszcza w gospodarkach wschodzących“, zauważył McCabe.

Jak już wcześniej informował The Daily Chain, raport opublikowany przez firmę analityczną blockchain Arcane Research ujawnił, że Indie prześcignęły Chiny w wolumenie handlu Bitcoinami typu peer-to-peer. Naród ten jest również dotknięty wysoką inflacją, a jego waluta stale traci na wartości w stosunku do dolara, nawet jeśli ten sam się osłabi.

„Kraje takie jak Argentyna, które mogą pożyczać tylko w USD, będą musiały spłacać więcej, ponieważ ich własne waluty tracą wartość w stosunku do dolara. Jak widać, większość długu Argentyny jest denominowana w dolarach amerykańskich“, wyjaśnił McCabe.

„Problemem dla nich jest to, że jeśli koronaawirus będzie nadal osłabiał ich waluty i wzmacniał dolara, pieniądze będą nadal wypływać z tych gospodarek, a ich względne zadłużenie będzie rosło. Jeśli wschodzące waluty nadal będą pod presją, Bitcoin może znów stać się alternatywą, jeśli ludzie nie będą w stanie zachować bogactwa we własnej walucie“.

Related Posts

Mike Novogratz Agora vê o Bitcoin como Produto Institucional

Instituições estão chegando a Bitcoin a cada dia, diz o CEO da Galaxy Digital MikeRead More

Lo que dicen los analistas sobre Bitcoin cuando alcanza

Lo que dicen los analistas sobre Bitcoin cuando alcanza la resistencia superior Bitcoin se estáRead More

(Untitled)

  The coronavirus pandemic has truly been a watershed event, not only for the financialRead More

Comments are Closed